gototopgototop
گلدیران ال جی
 

 نخستین پایگاه آی تی شرق کشور

صفحات خورشیدی ال‌ جی یکی از بهترین‌های جهان در حوزه مقاومت PID

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

پنلهای خورشیدی ال جی

کیفیت برجسته و قابل اعتماد؛ ال‌جی را به یکی از چهار تولیدکننده برتر صفحات خورشیدی تبدیل کرده است که از میان 13 تولیدکننده پیشگام دنیا موفق به گذراندن آزمایش ولتاژ فشار قویِ "مرکز فتوولتاییک‌ سیلیکونی" فرانهوفر آلمان (CSP) شده است.
نتایج تست (Potential Induced degradation) PID توسط مرکز فرانهوفر نشان داد که صفحات خورشیدی ال‌جی با قرار گرفتن در معرض آزمایش ولتاژ فشار قوی هیچ‌گونه آسیبی ندیدند. پس از انتشار این نتایج، صفحات خورشیدی ال‌جی توانستند با پشت سر گذاشتن آزمایش جداگانۀ "تست کیفیت" در رأس جدول جای گیرند.

در اوایل سال 2012، مرکز معتبر و جهانی فرانهوفر آزمایش ولتاژ فشار قوی را بر روی صفحات خورشیدی تجاری اجرا کرد تا میزان آسیب‌پذیری PID آن‌ها را مشخص کند. PID یکی از مهم‌ترین عوامل منفی در زمینه بازدهی انرژی در صفحات خورشیدی به شمار می‌آید. زمانی که صفحات خورشیدی در هنگام استفاده، در معرض ولتاژ منفی قوی قرار می گیرد، اثر PID می‌تواند منجر به کاهش دائمی بازده صفحات خورشیدی حتی در نیروگاه‌های بزرگ برق خورشیدی شود. از این رو، چنین اثری قادر است ارتباط مستقیمی با بازدهی انرژی سیستم‌های خورشیدی در طول چندین سال داشته باشد.
مرکز فرانهوفر با دریافت صفحات خورشیدیِ به صورت ناشناس از 13 تولیدکننده معتبر، به طور مستقل به آزمایش آن‌ها پرداخت. در این آزمایش که طی 48 ساعت ادامه داشت، دما تا 50 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی تا 50 درصد افزایش یافت و از یک ولتاژ بایاس منفی 10000 - ولت نیز استفاده شد. رویۀ شیشه‌ای صفحات خورشیدی با یک فویل نازک آلومینیومی پوشانده شد تا میدان الکتریکی یکنواخت ایجاد کند. توان ماژول صفحات خورشیدی قبل و بعد از آزمایش اندازه‌گیری شدند. صفحات آزمایش‌شده مربوط به تولیدکننده‌های ذیل بود: Canadian Solar، Kyocera، LG Electronics، Luxor Solar، Q-Cells، REC، Schott، S-Energy، Sharp، Solarwatt، Suntech Power، Trina and Yingli .
پس از انجام آزمایش، تنها چهار محصول از 13 محصول شرکت‌کننده دچار هیچگونه آسیبی نشدند و ال‌جی توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد. اخیراً Kyocera و Q-Cells نیز اعلام کردند که در میان چهار تولیدکننده برتر قرار گرفته‌اند.
پروفسور یورگ بَگدِن، مدیر مرکز فرانهوفر می‌گوید:" ما از آسیب دیدن تعداد زیادی از صفحات خورشیدی متعجب شدیم".
اتلاف بازدۀ 9 محصول از صفحات خورشیدیِ مورد آزمایش، اندکی بیش از 90 درصد بود. به طور میانگین، بازده نامی صفحات نیز تا حد 56 درصد کاهش داشت.
مارکوس لَمبرت، مدیر بخش محصولات خورشیدی ال‌جی الکترونیکس در استرالیا می‌گوید: "ال‌جی به عنوان شرکتی پیشگام در حوزه صنعت، بر تولید صفحات خورشیدی باکیفیت و قابل اعتماد متمرکز شده است و فرایندهای پایدار و دقیق تولید، کیفیت بالا و دوام طولانی‌مدت محصولات ما را تضمین می‌کنند". او همچنین اضافه می‌کند: "تأیید مقاومت PID ال‌جی از میان تعدادی تولید کننده منتخب، نشانگر تفاوت آشکار میان صفحات خورشیدی شرکت‌های مختلف است".
“ال‌جی دارای ده‌ها سال تجربه در هریک از فرایندهای ساخت محصولات الکترونیکی از مواد خام تا تولید و مونتاژ پیوسته است. شرکت ال‌جی این تجربه را در تمام فعالیت‌های مربوط به تحقیق و توسعه، تدارکات و تولید به کار می‌گیرد تا صفحات خورشیدی خود را با کیفیتی چشمگیر و قابل اطمینان ارائه نماید".
"عدم موفقیت تعداد زیادی از صفحات خورشیدی متعلق به دیگر برندهای مورد مطالعه در تست PID، تأیید می‌کند که این تست تا چه اندازه در مورد محصولات خورشیدی اهمیت دارد".

پنلهای خورشیدی ال جی - بهترین کیفیت پایداری و راندمان

شرایط تست ولتاژ فشار قوی:
میدان الکتریکی یکنواخت در رویۀ شیشه‌ای با فویل آلومینیوم، بایاس 1000 ولت.
دمای 50 درجه سانتی‌گراد
رطوبت نسبی 50 درصد
مدت زمان 48 ساعت

 

نظرات
جزئیات تماس شما:
نظر:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
امنیت
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
آخرین بروزرسانی ( شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۴۷ )  
بنر

با ما تماس بگیرید!

طرح سؤالات، نظرات و پیشنهادات

  • تلفن: 37666603-051
  • فاکس: 37678660-051
  • ایمیل: info [at] lgnews [dot] ir

گلدیران، روی خوش زندگی

گلدیران ضمانت خرید شماست

 

اخبار ال جی را در توییتر دنبال کنیدبه صفحه ال جی در فیس بوک بپیوندید

ال جی نیوز را در فیس بوک دنبال کنید

همراه با ال جی نیوز

مشاوره رایگان طراحی سایت

آدرس نمایدنگی های رسمی ال جی گلدیران

نرم افزارهای تلفن همراه ال جی

تلویزیون UD اولترا اچ دی ال جی

دانلود راهنمای محصولات ال جی با ضمانت گلدیران

مسابقه عکس سه بعدی ال جی

عضویت در خبرنامه

خبرنامه ال جی نیوز

نام:

ایمیل:

آخرین ویدیوها

 

افراد آنلاین

ما 6 مهمان آنلاین داریم

ایمن شده بوسیله كوير پاژوب سایت كوير پاژ